DOLAR 31,2035 0.18%
EURO 33,8308 0.05%
ALTIN 2.039,310,32
BITCOIN %
Ankara
14°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

55 okunma

Dilek Taşı 3. bölümde Figen Mustafa’yı durdurmaya çalıştı! Böyle mi babalık edeceksin Cemre’ye?

ABONE OL
22 Eylül 2023 07:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği Dilek Taşı, ikinci bölümü ile ekranlara geldi. 1980’li yıllarda geçen bir hikâyeyi konu alan dizi yine heyecan dolu anlara sahne oldu. Dizinin 3. ve yeni bölümü Mustafa ile Cemre’nin kavuşması ile başladı.

İşte Dilek Taşı üçüncü bölümde yaşananlar…

Mustafa kızına sıkı sıkı sarılarak ‘Seni bulacağım demiştim’ diyerek hasret giderir.

1/14

2/14

3/14

4/14

5/14

6/14

7/14

8/14

9/14

10/14

11/14

12/14

13/14

14/14

Kenan Sevda’nın yanına giderek Figen’in işten ayrılacağına üzüldüğünü söyle ve şöyle devam eder: Çünkü o zaman buraya daha az geleceğim ve sizi daha az göreceğim… Bunun üzerine Sevda gülümser ve ‘Belki de daha az görmezsin’ der. İkili baş başa bahçede yürüyüş yapmaktadır.

Bu esnada Figen Mustafa ve Cemre de bahçededir. Kenan ve Sevda’nın yaklaştığını görünce uzaklaşmaya çalışırlar ancak gelen sesler Kenan’ın dikkatinden kaçmaz. O esnada üçlü Kenan’a gözükmemeyi başarır.

Cemre’yi Figen’in yanında gören Macide Hanım Figen’i yine azarlar. Daha sonra bir telefon görüşmesi yapan Macide yurt dışından beklediği haberi alır. Artık Sinan Rona’nın tedavi süreci için harekete geçme vakti yaklaşmaktadır.

CEMRE: SİZLER BENİM AİLEM SAYILIRSINIZ

Figen’den beklenmedik bir hame gelir. Figen Macide’den Sevda’dan ve Rüçhan’dan tek tek özür diler. Onu affetmelerini ve Cemre ile ilgilenmeyi teklif eder.

‘Ayrıca burası benim evim. Sizler benim ailem sayılırsınız.’

Figen Mustafa’yı sakladığı eski kulübeye ilk yardım malzemeleri götürür. Bu esnada Mustafa’nın durumu iyiye gitmemektedir, ateşi giderek yükselmektedir.

MUSTAFA RONA’LARIN KÖŞKÜNDE

Mustafa kızını görmek için risk alarak Ronaların köşküne girer. Figen, Mustafa’nın kulübede olmadığını fark etmiş ve her yerde onu aramaktadır. Oysa Mustafa kızı ile vedalaşarak gitmiştir.

‘FİGEN BUYUR NİŞANLININ CEKETİ’

Sevda evde Figen’ ile karşılaşır ve ‘Nişanlının ceketi bende kalmış, dün üşüyünce centilmenlik yapıp vermişti, bende kalmış. Ama istersen bir yıka parfüm kokuyor’ dedikten sonra Kenan’ın kendisine verdiği iltifatlar dolu kartı gösterir.

Bu esnada Kenan da arkadaşı ile dışarıda kafa dağıtmaktadır ve Figen ile evlenmek istemediğini defalarca dile getirmektedir. Ayrıca Sevda’ya duyduğu hisler de kafasını karıştırmaktadır.

Mustafa arkadaşı Semih’ten yardım istemek için eski çalıştığı fabrikaya gider. Tam Semih ile konuşurken fabrikanın sahibinin kardeşi gelir ve Mustafa’nın ölmediğini öğrenir. Semih Mustafa’nın kaçması için mücadele ederken, patronun kardeşi Semih’i aşağı iter.. Semih hayatını kaybeder. Mustafa ise isyan eder:

“Ne istediniz bizden, biz it gibi çalışmaktan başka ne yaptık sizin için.”

RÜÇHAN MACİDE’NİN SABRINI TAŞIRDI

Rüçhan erken saatlerde içki içmeye başlar ve tuhaf tavırlar sergiler. Macide artık Rüçhan’ın bu durumundan çok rahatsızdır. Çocukları Figen’e emanet eder ve Rüçhan’ı yanına çağırır. Macide o esnada hastaneden görevliler çağırmıştır. Rüçhan Macide’ye ‘Beni Sinan’dan ayırma. Düzeleleceğim gerçekten düzeleceğim. Beni lüften gönderme.’ diye çığlıklar içinde yalvarır. Macide Rüçhan’ı son kez affeder…

KAZA YAPIP KARAKOLA DÜŞEN KENAN’A SÜRPRİZ…

Kenan bu esnada kaza yapmıştır ve karakola düşmüştür. Ronaların köşkünü aradığında telefona çıkan Sevda ceketini alarak evden çıkar. Ve Kenan’ı karakoldan çıkartır. Sevda, karakoldan çıkan Kenan’ın yanına gider. Kenan bu esnada yine Sevda’ya içini döker:

Üzerimde baskı var. Ben Figen ile evlenemem. Zaten minibüsün borcu var. Hem bazı şeyleri zorlamamak lazım. Ben sizi köşke bırakayım… Figen ile de konuşmam lazım.

RÜÇHAN’A DARBE ÜSTÜNE DARBE

Rüçhan eşinin iş yerine gittiğinde çok kötü bir sürpriz ile karşılaşır. Kocasını, iş arkadaşıyla birlikte yakalar ve göz yaşları içinde kalır. 

Rüçhan: Bir kez olsun oğlunun güzel saçlarını okşadın mı? İyi misin oğlum diye sordun mu? Koskoca evde manyak annen ve o evdekiler ile ben uğraşıyorum. Sırf beni beğen diye güzel olmaya çalışıyorum.

HARUN RONA GERİ DÖNDÜ

Harun Rona köşke geri döner. Daha Cemre’yi görür görmez, Macide’nin neyin peşinde olduğunu anlar: İsviçre biletleriniz iptal edildi. Cemre bundan böyle benim himayemde…

BÖYLE Mİ BABALIK EDECEKSİN CEMREYE?

Cemre’yi alıp kaçmaya karar veren Mustafa’ya Figen sert çıkışır. ‘Seni buradan çıktıktan 10 dakika sonra yakalarlar. Jandarmalar seni yaka paça götürürken Cemre ne yapacak? Seni tekrar hapise atacaklar, belki de asacaklar. O zaman bir kez daha mı dünyası başına yıkılsın Cemre’nin? Böyle mi babalık edeceksin ona?

MUSTAFA VE CEMRE GİDİYOR…

Mustafa ve Cemre gitmek için toparlanır. Figen ile vedalaşırlar. Cemre Figen’i bırakmak istemez inatla ‘Sen de bizimle gel Figen abla ben seni özlerim’ der.

Mustafa ve Cemre Figen’e veda ettikten sonra gözden kaybolur.

DİLEK TAŞI 4. BÖLÜM FRAGMAN

Dilek Taşı 4. Bölüm Fragmanı yayınlandı! Mustafa ile Cemre yakalanacak mı?

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş